Smutná zpráva

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 18.8.2018 v odpoledních hodinách nás náhle navždy opustil starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ing. Karel Richter, člen SDH Praha-Braník, Zasloužilý hasič.
Čest jeho památce!

Požár bývalé samoobsluhy

Dne 16.7.2018 v 11,37 hodin byla jednotka vyslána do ulice Lisztová v Praze-Kunraticích.
Jednalo se o požár nízké opuštěné budovy (bývalá samoobsluha “ Potraviny Atalanta“), kde byl požár uhašen za pomoci dvou C proudů.
Jednotka na místě jako záloha s velkokapacitní cisternou. Po likvidaci z rozhodnutí velitele zásahu byla jednotka odeslána zpět na svoji základnu.

Fotografie z události ZDE.

Pomoc fotbalistům

Dne 8.4.2018 od 14,00 hodin naše jednotka provedla za pomoci plošiny napnutí sítí v Praze-Kunraticích kolem fotbalového hřiště našich sousedů, fotbalistů.
Pomáháme vždy, nejen při mimořádných událostech.

Fotografie z události ZDE.

Hasičský bál 2018

Dne 24.3.2018 od 19,00 hodin v budově TJ Sokol náš SDH pořádal tradiční, každoroční „Hasičský bál“.
Po delší době byla pořádína opět klasiká „tombola“. Ačkoliv letos bylo návštěvníků méně, než v letech loňských, bál se povedl. Věříme, že se nám podaří opět příští rok uskutečnit tuto akci. Nejen pro hašením požárů a likvidací mimořádných událostí jsme tady, ale i pro prevenci, ochranu obyvatelstva, výchovu mladé generace a kulturní život.
Jsme „HASIČI PRAHA – KUNRATICE“.
I touto cestou chceme poděkovat všem sponzorům: Audi auto Jarov, ThaiThai-Kunratice, FOOD STORY, SVP půjčovna nářadí, pí. Staňková-prodej umělého pískovce, S.O.S. Dekorace, Restaurace Šeberák, Restaurace u Zavadilů-Ambiente, Květinářství Kunratice-Květika, Kadeřnictví Kunratice, Gyros Kunratice, Vinotéka Kunratice, Vinotéka ve tvrzi, Kunratická stodola, Vinotéka Winwstore, Truhlářství Kunratice, Kuchyně Dušek, Frieds forever, Restaurace u Bezuchů, STHIL, Cukrárna kunratice, Řeznictví Kunratice, Drager, ColorWood, Skelnářství Kunratice, Excelent Urban Pub Koley, Čiko autoservis, Auto Brejla, Restaurace na Betáni, Požární bezpečnost, Pizza compani, Štěpán Wilke a další i nejmenovaní. Ještě jednou všem moc děkujeme a věříme, že Vás budeme opět moc oslovit.

Pozvánka na VH SDH

Vážení členové SDH Praha-Kunratice, pozvaní hosté,
dovolte, abych jménem výboru SDH jsem Vás i touto cestou pozval na konání „Valné hromady“.
Tato se koná dne 20.1.2018 od 14,00 hodin v hasičské zbrojnici SDH Praha-Kunratice, ul. Bořetínská 185/10, Prahy 4.
Musím upozornit, že probíhá plánovaná rekonstrukce, proto je pohyb a další HZ velmi omezen.

Smutná zpráva

Vážení přátelé,
bohužel Vám musím oznámit smutnou zprávu, že dne 2.8.2017 nás navždy opustil náš kamarád Ladislav Alžo.
Byl dlouholetým členem výboru SDH, v minulosti členem jednotky. Za svoji práci ve sboru i v jednotce byl několikrát oceněn.
Láďo, byl jsi jedním z nás a nikdy na tebe nezapomeneme.
Čest tvé památce.

25. darování krve – 21.6.2017

Dne 21.6.2017 byla provedena akce „25. darování krve s Kunratickými hasiči.
Bohužel byla vzhledem k nemocnosti dosti členů malá účast.
Tak doufáme, že nás příště bude více a bude méně marodů.

Darování krve – 19.6.2017

Dne 19.6.2017 se na odběr krve dostavil Zdenda a Roman.
Dne 21.6.2017 se uskutečnilo 25. darování s Kunratickými hasiči, kam právě Zdenda a Roman nemohli přijít, tudíž, o něco dříve jim krev byla odebrána.

KDD – 10.6.2017

Dne 10.6.2017 od 14,00 hod pořádal TJ Sokol Kunratice „KUNRATICKÝ DEN DĚTÍ“. Jednalo se již o 35. ročník.
Náš SDH Praha – Kunratice na této akci nesměl chybět. Byla zde představena naše technika, výstroj a výzbroj hasiče. Byla zde pro děti připravena i malá soutěž. Komu se podaří rozhodit hadici tak, aby došlo k poražení co nejvíce kuželek. Na závěr naše jednotka ochladila všechny účastníky.

Cvičení u HZ – 7.6.2017

Dne 7.6.2017 se naše jednotka opětovně pustila do cvičení převážně na ovládání „plošiny“ jak z pozice strojníka, tak samotného hasiče v koši. Dále dodávkou vody z cisterny na plošinu pro případ hašení.